Новини

БФ “Ти-Ангел” отримав відповідь на Інформаційний запит до Служби у справах дітей

2021 02 26 Переглядів: 329


В понеділок, 22 лютого 2021 р., БФ "Ти-Ангел" направив Інформаційний запит до Служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації про надання публічної інформації.
 
Нагадаємо, що 19.02.2021 р. сесією Івано-Франківської обласної ради було прийнято рішення № 87-4/2021 "Про припинення діяльності шляхом ліквідації Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" Івано-Франківської обласної ради", а також озвучено інформацію про переміщення вихованців з "Теплого дому" у інші заклади інституційного догляду та виховання дітей, зокрема мова йшла про Тлумацький центр соціальної підтримки дітей та сімей і Залучанський дитячий будинок-інтернат, декілька дітей, начебто, мали б влаштувати у сімейні форми виховання.
  
На наше звернення Служба у справах дітей Івано-Франківської ОДА відреагувала у встановлений законом термін та надала письмову відповідь. Щоправда, лист містить загальні фрази та не дає грунтовної відповіді на запитувану нами інформацію. На нашу думку, поясненням цьому може бути лише відсутність чіткого бачення подальшої долі дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з "Теплого дому" у керівництва області. Великий сумнів викликає представлена у листі інформація про "майбутнє" влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
 
За інформацією із наших джерел, за період 2018-2020 р.р. у сімейні форми виховання було влаштовано аж 38 дітей-сиріт, які перебували на державному забезпеченні у двох найбільш відомих інституційних закладах області. Тому заява про оперативне влаштування 31 дитини з "Теплого дому" у сімейні форми виховання є безперспективною та непосильною для Служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА - це очевидно! 
 
Позиція БФ "Ти-Ангел" у питанні "Теплого дому" залишається незмінною:
1. Рішення Івано-Франківської обласної ради № 87-4/2021 від 19.02.2021 р. є таким, що порушує права та інтереси дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
2. Ліквідація Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" Івано-Франківської обласної ради може бути реалізована лише за умови 100 % влаштування дітей, що тут проживають у сімейні форми виховання.
 
БФ "Ти-Ангел" уже надіслав листи-звернення до депутатів Івано-Франківської обласної ради - Наталії Перцович та Євгенії Бардяк, депутатів Верховної Ради України - Олександра Матусевича, Павла Сушка, Кіри Рудик, Ірини Геращенко та Юлії Тимошенко. Також надіслано листа на ім’я представника ЮНІСЕФ в Україні п. Лотті Сільвандер та Главі УГКЦ Святославу Шевчуку з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася навколо "Теплого дому", вивчити всі мотиви рішення № 87-4/2021 від 19.02.2021 р. на предмет порушення прав і інтересів дітей та надати їм правову оцінку.