Новини

Грабчук Тарас - новини з Нюрнберга

2011 09 05 Переглядів: 1958


 

Пише мама Тарасика Грабчука!

 

Довго не могла заставити себе підійти до комп’ютера та написати повідомлення про результати обстеження. Знаю, що це потрібно. Знаю, що там, на Україні, багато людей цікавляться, як у нас справи, переживають, допомагають у зборі коштів, підтримують, моляться за нас. Декілька разів робила спроби написати, але сил не вистачало.

 

Ну, все, зібралася, відчай прогнала геть, попереду довгі місяці виснажливої боротьби за життя.

 

Вчора, у п’ятницю 2 вересня, лікарі завершили обстеження Тарасика в клініці Нюрнберга. Ще вранці пройшли один, останній курс MIBG-сканування, після чого, в другій половині дня, відбулась підсумкова зустріч з німецькими лікарями.

 

Результати, на жаль, не втішні. Зрештою, ми знали, що нас чекає, знали, яких результатів слід очікувати, але я до останнього дня, до останньої секунди очікувала чуда. Всі ці 2 тижні в Німеччині я щомиті уявляла, як на заключній зустрічі по результатах обстеження лікарі повідомлять якісь гарні новини, що пухлина зменшується, або і взагалі зникла. Тим більше, що Тарасик зовсім не виглядає на хвору дитину, майже весь час усміхнений, веселий, а з якою радістю він грається різним новими німецькими іграшками, а потім коментує все це по Skype татові і сестричці.

 

Лікарі підтвердили рецидив. Метастази виявлено і в животику, і в кістках, і в кістковому мозку. Пухлина дуже агресивна, надзвичайно швидко розповсюджується. Хіміотерапію розпочинати необхідно негайно. Зі слів лікарів, якщо не розпочати лікування впродовж 2 тижнів, то може бути вже запізно.

 

Рекомендований протокол лікування передбачає курс хіміотерапії, потім MIBG-терапії, пізніше операція по видаленню пухлини і трансплантація кісткового мозку.

 

Починаємо проходження хіміотерапії, тут в клініці міста Нюрнберг, де ми і проходили обстеження. Фактично у нас не було вибору. Починати лікувати необхідно як найшвидше, а в будь-якій іншій клініці ми би втратили, як мінімум декілька днів на організаційні моменти.

 

Німецькі лікарі запропонували, а ми погодились на наступне: перші 2 блоки хіміотерапії приймаємо в Нюрнберзі. Впродовж цього часу визначаємось із клінікою, в якій будемо продовжувати лікування. Перелік із понад 10 клінік Німеччини, які мають необхідний досвід лікування такого захворювання, у нас є на руках. Отже, у нас є приблизно днів 20 для того, щоб підібрати клініку і знайти на лікування гроші.

 

На перші 2 блоки хіміотерапії, гроші у нас є. В понеділок клініка виставить нам рахунок на суму 20 тис. євро (по 10 тис. за кожен блок хіміотерапії). Десь приблизно 500 євро клініка обіцяє нам повернути з тих 10 тисяч, які були заплачені за обстеження.

 

Як сказали лікарі, понеділок і вівторок у нас підготовча терапія, а в середу розпочинається хіміотерапія. … А далі знову, падіння аналізів, випадання волосся, втрата апетиту.

 

Тримаю перед собою книжечку, яку нам дали волонтери в Києві. Захотілося процитувати рядки з вірша Аліни Шевчук, присвячені своїй молодшій сестрі, яка боролася за життя зі смертельною хворобою в Інституті Раку…

 

«… Обов’язково вийде переможцем, на зло незгоді, смерті і біді, yа радість мами, виживе, мов сонце»

 

Уляна Грабчук

 

Реквізити для надання допомоги Тарасу:

 

ПриватБанк
Номер счета: 29244825509100
МФО: 305299
ОКПО (код получателя): 14360570
Назначение платежа : № картки 4149 6053 5946 2942, Грабчук Андрей Богданович
 
Райфайзен банк Аваль
Розрахунковий рахунок 2625935367
МФО 336462,
ЄДРПОУ 20551707
Призначення платежу: Благодійна допомога для Грабчук У.В. для зарахування на картковий рахунок -0439210500